Sposób na nudę w autobusie – darmowe sudoku na telefon

W ferworze życia często można odnieść wrażenie, że doba ma zbyt mało godzin. Mamy tyle zajęć, a chcemy również zająć się swoim hobby. Jednocześnie zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami o konieczności dbania o swój umysł. Natłok zajęć bardzo ciężko pogodzić z rozrywką i odpowiednim dbaniem o rozwój naszych umiejętności logicznych. Rozwiązanie może okazać się bardzo proste.

Gry logiczne

Duża część społeczeństwa sporo czasu spędza w oczekiwaniu na coś. Jeździmy autobusami, czekamy na przystanku, w kolejce lub przyszliśmy zbyt wcześnie na spotkanie. Czas który poświęcamy na tego typu czynności wcale nie musi być stracony. W takich chwilach idealnym pomysłem może okazać się instalacja sudoku na komórkę. W skrócie sudoku polega na wpisaniu w rzędy i wiersze cyfr od 1 do 9, w taki sposób, że każda z nich pojawia się tylko raz. Prostsze wersje tej zagadki będą odpowiednie na krótkie chwile czekania, jeśli jednak mamy więcej czasu możemy pobawić się w bardziej skomplikowane poziomy.

Taka forma spędzania czasu, który normalnie pozostałby bezproduktywny, na pewno pomoże nam poprawić stan naszej pamięci roboczej oraz pomoże nam dłużej skoncentrować uwagę. Poprzez regularne granie stymulujemy też naszą zdolność do uczenia się, a także poprawiamy naszą zdolność do wielozadaniowości. Istnieje kilkanaście badań, które nam to pokazują. Jedną z gier komputerowych, której zbawienne działanie na mózg pokazali naukowcy jest NeuroRacer.

W kioskach dostępne są także papierowe wersje czasopism, które oferują sudoku. W takich gazetach sudoku jest z reguły jedynie częścią całości. Dlatego darmowe sudoku na telefon jest bardzo dobrą alternatywą dla papierowych wersji tej łamigłówki. Poza tym telefon komórkowy nosimy zawsze przy sobie, a czasopisma łatwo możemy zapomnieć wziąć z domu. Poręczność i łatwość takiego rozwiązania zdecydowanie przemawia na korzyść mobilnego rozwiązania.

Niezależnie od tego czy już wciągnął nas świat wirtualnych rozrywek, czy jesteśmy dopiero młodymi adeptami tej gałęzi rozrywki, warto zastanowić się nad sięgnięciem po gry logiczne. Rozwiązywanie zadań pomoże naszemu umysłowi w prawidłowym działaniu oraz dostarczy nam sporą dawkę rozrywki, której w życiu codziennym czasami może nam brakować.