Krzyżówki na laptopie – wirtualne krzyżówki

Krzyżówki na laptopie – wirtualne krzyżówki

Wpisywanie odpowiedzi na zagadki w kratki jest chyba najbardziej popularną formą wysiłku umysłowego w czasie wolnym. Krzyżówki — wszyscy je znają i kochają. Młodsi, starsi i dziadkowie. Ta słynna rozrywka, dziś może wyglądać inaczej niż 30 lat temu.

Czemu nie tylko papier?

Zachwyt nad Internetem wysunął wniosek, że nasze ulubione słowne łamigłówki kiedyś pojawią się również w postaci elektronicznej. Przypuszczenie stało się faktem, wirtualne krzyżówki cieszą się zainteresowaniem tak samo mocnym, jak ich papierowe siostry, szczególnie u młodych. Jednak istnieje kilka argumentów twierdzących, że nowa forma jest lepsza niż tradycyjna. Teraz prawie każdy ma komputer i telefon. Ekrzyżówki w naszych urządzeniach nic nie ważą, więc nie trzeba robić specjalnego miejsca na nie w torebce czy plecaku. Również przy nowoczesnym wariancie nie musimy już szukać nerwowo długopisu. Można bez zapalania światła, rozwiązywać ją w bezsenną noc, czego nie można wykonać, wybierając zwykłą krzyżówkę. Przewagą także jest to, że słowne zagadki online są ekologiczne. Twoja zabawa nie jest wykonana z materiału, który prawdopodobne wymagał ścinania drzewa.

Co oferuje Internet? Wirtualne krzyżówki!

Stron z taką rozrywką jest wiele. wirtualne krzyżówki różnią się od siebie stopniami trudności — jest możliwość przechodzenia na wyższe poziomy, gdy uzyskujemy coraz lepsze wyniki. Przeznaczone są dla różnych kategorii wiekowych. Niektóre portale mają gry tego typu w różnych językach. Także można znaleźć programy z funkcją wskazówek, czy też podpowiadania całego wyrazu. Gracz sam może decydować o wielkości planszy. Istnieje możliwość dopasowania gry do swoich preferencji- zależy od aplikacji, jak bardzo można grę spersonalizować. Łamigłówkę online nie musisz rozwiązać samotnie – programy w swojej ofercie mają opcje grania z wieloma użytkownikami.

Przemyśl elektroniczną wersję

Podsumowując, krzyżówka w Internecie jest bardzo wygodna pod wieloma aspektami i przyjazna środowisku. Jej inwydualne cechy powodują, że rozwiązywanie zagadek nie tylko stymuluje nasz mózg dostosowując, się do naszych potrzeb, ale też jest świetną zabawą. Na pewno ta forma jest warta przemyślenia wyboru między tradycyjną postacią czy tą nową.