Jakie jest prawdopodobieństwo wygrania w Lotto?

Najpopularniejszą grą liczbową w Polsce pozostaje niezmiennie Lotto. Od wielu lat liczne grono entuzjastów oczekuje z niecierpliwością na wyniki Dużego Lotka w nadziei, że tym razem to do nich uśmiechnie się szczęście i staną się właścicielami wysokiej kwoty kryjącej się pod „szóstką”. Zapał do gry potęgują również kolejne kumulacje. Jak zmieniała się ta gra od chwili powstania?

Lotek na przestrzeni kolejnych lat

Lotto, przez lata nazywane Dużym Lotkiem, a potocznie przez wielu graczy również Totolotkiem to gra organizowana przez Totalizator Sportowy. Jest to spółka Skarbu Państwa, powołana do życia w 1955 roku. W zgodzie z obowiązującym w naszym kraju prawem jest ona monopolistą na naszym rynku w zakresie gier liczbowych i loterii pieniężnych.

Zasada gry Lotto jest wybitnie prosta i nie zmieniła się na przestrzeni jej historii – polega na wytypowaniu 6 z 49 liczb. W ciągu całej historii gry przeprowadzono już ponad 5500 losowań. Początkowo były one organizowane raz w tygodniu. Obecnie ma ono miejsce 3-krotnie – we wtorki, czwartki i soboty. Choć szansa trafienia poprawnie wszystkich sześciu cyfr wynosi 1:13 983 816, to chętnych marzycieli i potencjalnych milionerów wciąż nie brakuje.