Jaka jest historia Sudoku?

Jaka jest historia Sudoku?

Historia sudoku jest bardzo interesująca i wyjątkowa. Chciałbym podzielić się kilkoma interesującymi szczegółami na temat historii sudoku.

Jak to się zaczęło?

Sudoku nie jest wynalazkiem Japonii, jest to łamigłówka, która została wymyślona przez Japończyka o imieniu Koyu Sugiura. Wpadł on na ten pomysł podczas pracy w swoim biurze. Pomyślał, że rozwiąże ją, podając pewną liczbę kartoników, w których rozwiązanie było zapisane w formie kratki. Kiedy je otworzył, poczuł, że jest zbyt zrelaksowany i zasnął, pisząc odpowiedź w jednej z kratek.

Kiedy się obudził, stracił zainteresowanie rozwiązaniem zagadki. Następnego dnia, gdy zobaczył pudełko, w którym zostawił odpowiedź, pomyślał, że to bardzo interesujące i napisał list do wydawców czasopisma, w którym pracował. Wkrótce redaktorzy magazynu skontaktowali się z nim i poproszono go, aby przekazał im sudoku.

Tak to się zaczęło i wkrótce stało się sławne. W 1962 r. sudoku stało się oficjalną grą rządu japońskiego.

Kto ją stworzył?

Trudno powiedzieć, kto stworzył sudoku, ale uważa się, że był to Koyu Sugiura. Mówi się też, że był on wielkim fanem krzyżówek i w dzieciństwie dużo w nie grał.

Zakończenie:

Mam nadzieję, że podobała Ci się ta opowieść o historii sudoku.