Jak znaleźć słowo w literowej rozsypance?

Scrabble to znana wszystkim od lat, ucząca przez zabawę gra słowna. Pozwala ona nie tylko spędzić przyjemnie czas w gronie znajomych, ale również rozwija nasze słownictwo i zdolności logicznego myślenia. Jej autorem był Alfred Butts, a sama układanka liczy już 89 lat. Powstała w Nowym Jorku, jako efekt pomysłowości i bezrobocia twórcy.

Gra przeznaczona jest dla od 2 do 4 osób. Najpierw gracze kolejno losują płytki z literami, po to, by układać z nich wyrazy. Plansza w trakcie gry nieco przypomina krzyżówkę. Reguły rozgrywki dopuszczają układanie z bloczków opatrzonych konkretnymi znakami wszystkich spośród słów, które znajdują się w słownikach języka polskiego oraz ich odmian, pod warunkiem, iż zawodnik posłuży się wyrazem o poprawnej formie gramatycznej. Jak to zawsze w życiu bywa, w trakcie gry w Scrabble także nie obędzie się bez wyjątków. Uczestnicy zabawy nie mogą posługiwać się słowami rozpoczynającymi się dużymi literami, bądź takimi, które zawierają w sobie przedrostek lub apostrof.

Dla wszystkich, którzy mieli już do czynienia z grą, od prawie 90 lat bawiącą ludzi na całym świecie, nie jest niespodzianką, że czasami ułożenie prawidłowej kombinacji z rozsypanki literowej może sprawić wiele trudności, nawet dla doświadczonych wyjadaczy. Dlatego podczas rozgrywki w Scrabble pomoc jest niezbędna, szczególnie jeśli chcemy wygrać i utrzeć nosa reszcie towarzystwa. Na ratunek przychodzi tutaj jak zawsze Internet. W sieci można znaleźć bowiem mnóstwo słowników wyrazów czy anagramów przygotowanych specjalnie pod tę grę.