Jak uzyskać pozwolenie na wyjazd do Chin i na Białoruś?

Jak uzyskać pozwolenie na wyjazd do Chin i na Białoruś?

Okres pandemii sprawił, że wiele formalności musimy załatwiać online. Nie inaczej jest w przypadku spraw urzędowych, gdy chcemy wyjechać do wielu krajów. Wiza na Białoruś czy wiza do Chin to teraz chwytliwe towary, ale jak załatwić wszystkie dokumenty, gdy spora część urzędów jest zamkniętych, albo działa w bardzo ograniczonym zakresie? Jak sprawić, żeby wszystkie formalności zostały wykonane we właściwy sposób? Zachęcamy do lektury naszego tekstu, z którego dowiecie się odpowiedzi na te i inne pytania.

Wiza do Chin – jak to obecnie wygląda?

Okres pandemii koronawirusa sprawił, że wiele wyjazdów służbowych zostało odwołanych, jednak są takie sytuacje gdzie musimy wyjechać do Chin, by załatwić nasze interesy. Co w takim przypadku? Sam wyjazd wiąże się z możliwością braku powrotu, bądź jego utrudnieniem. Granice lądowe oraz morskie w Chinach zostały zamknięte, a połączenia lotnicze zostały mocno ograniczone.

By podróżować do Chin, trzeba mieć obowiązkowo wykonany test na COVID-19 i negatywny wyniku testu IgM na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 nie wcześniej niż 48h przez placówkę wyznaczoną przez Chińską Republikę Ludową. Polacy by przebywać w Chinach muszą posiadać wizę tranzytową lub pobytową. Jeżeli ubiegasz się o wizę w ChRL, to musisz wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pomocą strony https://cova.cs.mfa.gov.cn/. Po wylądowaniu musimy odbyć 14-dniową kwarantannę.

Klauzula Apostille z Legalizacje.com

Wiza na Białoruś – czy to proste?

Jeżeli jesteś kierowcą i potrzebujesz przejechać przez Białoruś, to w zasadzie jest to jedyna możliwość wjazdu do tego państwa, ponieważ w związku z protestami, granica została zamknięta dla zwykłych obywateli. Warto wiedzieć, że obowiązkowa kwarantanna 10 dniowa nie obejmuje m.in. kierowców transportu.

Pobyt na Białorusi bez ważnej wizy grozi nam w najlepszym wypadku upomnieniem, natomiast częściej stosuje się karę w postaci jednostek bazowych – 1 jednostka bazowa to około 12 euro. Pamiętajmy również, że najgorszą karą jest deportacja. Co zrobić, by dostać wizę na Białoruś?

1. Wypełnić wniosek wizowy znajdujący się na stronie internetowej Ambasady Białorusi w Polsce
2. Posiadać zdjęcie 35 x 45 mm, na jednolitym jasnym tle, na wprost, wyraźne, bez odcieni i przebarwień
3. Paszport
4. Ubezpieczenie zdrowotne

Jeżeli chcesz zapoznać się z cennikiem wiz, to zachęcamy do odwiedzenia strony http://poland.mfa.gov.by/docs/taryfa_2020.pdf.

Klauzula apostille – czym jest?

Apostille nie jest słowem, które większość z was zapewne zna, ale oznacza on poświadczenie potwierdzające, że dokument pochodzi z właściwego urzędu i jest autentyczny. Sprawia, że możemy swobodnie poruszać się za granicą. Taki dokument pozwala na załatwianie nam wszelkich formalności w zagranicznych urzędach.

Jeżeli chcesz nadać klauzulę apostille na dokumenty typu akty stanu cywilnego, tłumaczenia przysięgłe, dokumenty sądowe, dokumenty przysięgłe czy świadectwa szkolne, zawodowe, to opłata za wydanie apostille wynosi 60 zł za każdy dokument.

Wiza na Białoruś od WizaSerwis.pl

Co w przypadku, jeżeli nie mam czasu, bądź nie poradzę sobie z załatwieniem wizy?

Nie masz co się martwić! Jasne, załatwianie wszelkich formalności nie należy do najprostszych rzeczy, bo trzeba poświęcać na to wiele czasu i trzeba być dokładnym w uzupełnianiu dokumentów i również przy wnoszeniu opłat i warto korzystać z profesjonalnych firm, które pomogą nam w przejściu przez całą procedurę.

W przypadku wizy na Białoruś, warto wejść na stronę https://wizaserwis.pl/wiza-na-bialorus/ i wybrać odpowiedni rodzaj wizy i można też skontaktować się z firmą.

Również Wizaserwis pomoże nam w załatwieniu wszelkich formalności związanych z wizą do Chin. Warto wiedzieć, że takie firmy pomagają nam również w załatwieniu ubezpieczenia, co sprawia, że kolejny obowiązek spada z naszych barków. To świetne rozwiązanie, gdy mamy wiele spraw na głowie i wypełnianie całej dokumentacji przyprawia nas o niemały ból głowy.