Jak spędzać wolny czas, nie marnując go graniem w gry? Jak znaleźć hobby?

Zaczniemy od tego, że niemal każdy nastolatek w XX w. posiada telefon komórkowy, który służy mu m. in. do grania w gry, natomiast w życiu są wartości, które powinniśmy doceniać bardziej, np. miłość, przyjaźń, czy rodzina.

 

Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, lecz 83 % dzieci w wieku 10 lat je posiada. Czy nie można spędzić wolnego czasu inaczej, niż siedząc przed telefonem, czy komputerem? Życie jest tylko jedno, dlatego wykorzystajmy je jak najlepiej! Róbmy to co kochamy! Spełniajmy swoje marzenia! W wolnym czasie możemy rozwijać nasze hobby lub to co nas interesuje. Lecz wiele osób zapyta, ale jak mam je znaleźć? Posiadanie go to idealny sposób na wyrażenie siebie oraz kreatywne spędzanie czasu. To proste – próbuj nowych rzeczy i zastanów się co naprawdę sprawia ci przyjemność. Przykładowo (wypróbuj wszystkiego po trochu, aż coś polubisz).

 

Pierwszym pomysłem jest czytanie! Zwiększa wydolność mózgu oraz zasób słów, pomaga się zrelaksować, poprawia pamięć, a w dodatku może być kreatywną forma spędzania czasu. Może zainteresuje was gra na instrumencie, fotografia (można także czerpać z tego zyski, np., wrzucając zdjęcia na instagramie), pisanie listów – lecz coraz rzadziej się to wykonuje, ,,przecież są telefony”, śpiewanie, mimo ze nie robisz tego idealnie to jest to naprawdę fenomenalna forma spędzania czasu!. Z pewnością zainteresuje was jakiś film lub serial, lecz lepiej wyjść na dwór pospacerować po świeżym powietrzu. Może gotowanie. Czemu nie? Warto próbować nowych rzeczy.

 

Dziewczynom polecam eksperymentowanie z makijażem. To naprawdę idealne zajęcie! Może jazda konno, bieganie, sporty wodne, sztuki walki, taniec, wędkarstwo. Z przyszłością można wiązać także malarstwo. NAPRAWDĘ to świetna forma spędzania czasu. Świetnym zajęciem jest także robienie witraży czy biżuterii, lecz najważniejsze pozostawiłam na koniec. Najlepszym zajęciem są spotkania z rodziną, czy przyjaciółmi. W ten sposób budujemy nasze relacje. Dlatego odłóżmy telefony i zróbmy coś co nas interesuje!