Jak poprawić swoje umiejętności rozwiązywania Sudoku

Jak poprawić swoje umiejętności rozwiązywania Sudoku

Jeśli grasz w Sudoku na co dzień, być może zauważyłeś, że rozwiązywanie łamigłówek Sudoku wymaga wysokiego poziomu koncentracji. Powodem tego jest fakt, że większość łamigłówek jest zaprojektowana w taki sposób, że są one bardzo trudne do rozwiązania.

Nie uważam jednak, że jest to coś złego, ponieważ Sudoku jest jedną z najbardziej wciągających gier logicznych, która zapewni Ci zajęcie na długie godziny. Jeśli szukasz czegoś bardziej wymagającego niż rozwiązywanie przypadkowych łamigłówek, powinieneś wypróbować Sudoku z różną liczbą cyfr.

Jeśli nie wiesz, jak zacząć rozwiązywać Sudoku, powiem ci, jak możesz zacząć doskonalić swoje umiejętności rozwiązywania Sudoku.

1. Poznaj zasady

Zanim zaczniesz rozwiązywać Sudoku, musisz wiedzieć, jak grać. Jeśli nie wiesz, jak grać, lepiej najpierw nauczyć się zasad. W Sudoku obowiązują dwa rodzaje reguł: reguła siatki i reguła pola.

Reguła siatki jest dość prosta, w tej regule cyfry należące do tego samego rzędu i tej samej kolumny muszą być wypełnione. Z drugiej strony, reguła pudełka jest nieco bardziej skomplikowana. W tej regule cyfry należące do tej samej grupy mogą być wypełnione. Na przykład, jeśli masz Sudoku 5 x 5, cyfry od 1 do 5 mogą być umieszczone w polach od A do E.

2. Dzielenie Sudoku na mniejsze łamigłówki

Większość łamigłówek, które można znaleźć w Internecie, jest tego samego typu. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, lepiej jest podzielić całą łamigłówkę na mniejsze. Możesz również skorzystać z pomocy Internetu i poszukać rozwiązań małych łamigłówek.

3. Przestudiuj siatki

Po podzieleniu łamigłówki na mniejsze łamigłówki nadszedł czas, aby przestudiować siatki. Jak tylko rozwiążesz jedną łamigłówkę, musisz przejść do następnej. Przestudiuj wszystkie kratki łamigłówki i zapamiętaj ich cyfry. Zdziwisz się, gdy zobaczysz, że rozwiązanie kratek jest kluczem do rozwiązania.

4. Przeanalizuj kratki

Po zapoznaniu się z kratkami łamigłówki nadszedł czas na ich analizę. Istnieją dwa rodzaje kratek: łatwe i trudne.

Łatwe kratki zawierają liczby i cyfry, które są do siebie podobne. Gdy przestudiujesz kratki łatwej łamigłówki, łatwo będzie Ci je przeanalizować i będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie już za pierwszym podejściem.

5. Ćwicz

Wreszcie nadszedł czas, aby ćwiczyć i rozwiązywać łamigłówki codziennie. Będziesz zdumiony, gdy zobaczysz, że zaczniesz rozwiązywać łamigłówki w pierwszej próbie. Praktyka czyni mistrza, więc ćwicz i ćwicz.

Wnioski:

To jest 6 wskazówek, które pomogą Ci poprawić swoje umiejętności rozwiązywania Sudoku. Jeśli utknąłeś w konkretnej łamigłówce, te wskazówki pomogą Ci uzyskać rozwiązanie w pierwszej próbie.