Jadowitość węży

Jadowitość różnego typu zwierząt nie jest do dziś do całkowicie znana, ponieważ bardzo trudno jest ustalić które z nich są najgroźniejsze. Pozycja na takich listach bardzo często się zmieniają ze względu na ciągłe badania oraz pojawianie się nowych przypadków.

Jednym z najbardziej znanych jadowitych węży na świecie jest kobra królewska. Jest to zdecydowanie największy wśród jadowitych węży. Osiąga on długość około 5, 7 m. Człowiek który zostaje ukąszony przez kobrę umiera poprzez zwiotczenie mięśni oddechowych. Jad kobry nie jest najbardziej toksycznym, ale jest groźny z powodu wstrzykiwanych ilości, ponieważ jeden wąż ma wystarczającą ilość jadu do zabicia 20 ludzi lub jednego słonia.

Bardzo popularne wśród jadowitych węży są grzechotniki. Nie są one jednak najbardziej toksyczne, ale bardzo są znane ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Charakteryzuje je posiadanie tak zwanego kaptura, dzięki któremu w przypadku ataku ze strony innego zwierzęcia, wąż ten wydaje się większy i bardziej groźny.

Najbardziej jadowite węże w Europie to zdecydowanie żmije. Gatunków żmij jest kilka, mimo wszystko stają się one jednym z najniebezpieczniejszych zwierząt na terenie Europy, ze względu na swój jad oraz częste ataki na ludzi i zwierzęta.