Gry rozwijające umysł dla dorosłych czyli zabawy dla mózgu

Gry rozwijające umysł dla dorosłych czyli zabawy dla mózgu

Udowodniono naukowo, że ćwiczenia intelektu mają ogromny pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu w obszarach jego szybkości, koncentracji, logicznym zachowaniu, a także pamięci roboczej.

Gry wspierają umysł

Przeprowadzony został kiedyś eksperyment na studentach. Przez trzy tygodnie systematyczne trenowali mózg. Trening polegał na reakcjach na czynnik jeśli on się pojawiał się po raz kolejny na monitorze (ćwiczenia n-back). Było to 20 serii po 30 minut takiej aktywności. Rezultaty badania były bardzo imponujące. Uczestnicy mieli większe ilorazy inteligencji płynnej!

Miła i mądra aktywność intelektu czyli gry rozwijające umysł dla dorosłych

Gry rozwijające umysł dla dorosłych nie tylko się opierają na zadaniach n-back. W Internecie jest wiele ciekawych gier intelektualnych lub aplikacji. Ich producenci dokonują wszelkich starań,aby z jednej strony wspierały nasz mózg, a z drugiej były dobrą rozrywką w czasie wolnym. Dodatkowym atutem gier i aplikacji aktywizujących umysł jest możliwość dostosowania poziomu trudności do naszego wieku i potrzeb. Takie treningi będą idealne, zarówno dla uczniów chcących udoskonalić sztukę szybkiego liczenia, oraz dla seniorów mających pierwsze problemy z pamięcią. W szczególnie w aplikacjach, kiedy mamy konto już spersonalizowane na podstawie historii grania, system stopniowo proponuje nam zabawy coraz trudniejsze zadania wraz rozwojem funkcji umysłowych – wszystko po to, aby nasz intelekt był coraz bardziej sprawniejszy. Gry na kontach osobistych, powinny być trudne, ale możliwe do przejścia przez danego gracza. Ważna też jest różnorodność zabaw, aby zajęcia pobudzały różne obszary mózgu oraz nie były nudne.

Korzyści zabaw umysłowych

Podczas treningu mózgu, intelekt dopasowuje się do coraz trudniejszych wysiłków, dzięki zdolności do pracy na większych obrotach, przy większej pracy intelektualnej. To przekłada się na życie codzienne. Systematyczne treningi sprawiają,że jesteśmy bardziej elastyczni w różnych sytuacjach, nasz refleks staje się szybszy, mniej popełniamy błędów. Regularna aktywność mózgu powoduje również zmiany w organizmie, bowiem tworzą się nowe połączenia neuronowe – które między innymi mają wpływ na wyniki testów inteligencji płynnej. Dlatego postaw na Gry rozwijające umysł dla dorosłych,które dają wiele korzyści przy codziennych treningach i wspaniałej zabawy!