Gra z monetami – zagadki logiczne z monetami

Gra z monetami – zagadki logiczne z monetami

Łamigłówki logiczne z monetami, uczą Twoje dziecko przede wszystkim abstrakcyjnego myślenia. Jednocześnie taki rodz. gier w postaci zabawy lub treningu umysłowego stymulują dobry i prawidłowy rozwój u dzieci oraz pokazują, jak należy w sposób właściwy -spostrzegać świat. Przy długiej niekończącej się zabawie, edukacji. Połączonej również z radosnym akcentem. To właśnie takie zabawy uczą Twoje dziecko podstaw matematyki, a konkretnie działań, jakimi bywa wykonywanie dodawania i odejmowania w matematyce -wartości do siebie oraz wielu innych rzeczy.

Sudoku z monetami dla dzieci – zagadki logiczne z monetami

Doskonała forma zabawy na twojego dziecka jest propozycja drugiej w sudoku z monetami. To jedna z coraz, to bardziej -popularniejszych gier planszowych z serii, propozycji gier- zagadki logiczne z monetami . Niewątpliwie to jedna z najlepszych propozycji na spędzenie Twojego wolnego czasu z dzieckiem oraz szansa na bardziej aktywny rozwój intelektualny Twojego malucha. Co więcej, przy jednoczesnym i nieustannym, akcencie -wysokiej dawce radości, a także przy akompaniamencie ciekawych codziennych wyzwań w trakcie, kiedy obydwoje grać.

Zasady gry Sudoku z monetami

Zasady w tej grze są dziecinnie i bajecznie proste.
W Sudoku z monetami dla dzieci chodzi o to, żeby w miejsca (w kwadraty planszowe), zamiast odpowiednio wpisywanych liczb, cyfry te zastąpić odpowiednimi nominałami monet. Zadaniem w grze, dla Twojego dziecka- jest takie ułożenie monet w odpowiednie kwadraty, aby wartości monet nie powtarzały się nigdzie, na żadnych pozycjach. Dalsze reguły w tej wersji gry niczym nie różni się od tradycyjnego Sudoku, opartego na kartce papieru oraz długopisie lub ołówku i twórczym, wymagającym logicznego myślenia. Zasady gry tradycyjnego Sudoku.
Kwadratową planszę podzielono na dziewięć identycznych kwadratów w wymiarze 3×3. W każdym z nich znajduje się dziewięć nieuzupełnionych komórek. Zadaniem Twojego dziecka jest wypełnienie wszystkich komórek plansz cyframi, z zakresu: od 1 do 9. W każdym wierszu i każdej kolumnie dana cyfra może występować jedynie tylko jeden raz!
Uczestnik gry wygrywa wtedy, jeśli uzupełnione są wszystkie kwadraty oraz gdy żadna liczba nie powtarza się -w żadnym z nich.

Gry typu zagadki logiczne z monetami nie są drogie w sklepach tradycyjnych, czy internetowych. Zaletą tej gry jest jeszcze jedna, można ją samemu przygotować oraz wykonać w warunkach domowych, dosłownie z rzeczy, które obecnie są pod ręką w każdym domu