Gothic Online MMORPG – powrót legendy!

Gothic Online MMORPG – powrót legendy!

Gothic to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, ubóstwianych serii gier RPG. Jej pierwsza część zdobyła serca graczy z całego świata i nawet dzisiaj przyciąga do siebie kolejnych, oferując nietuzinkową rozrywkę. Nic więc dziwnego, że modyfikacja do wersji online uznawana jest jako absolutne „must have” każdego fana. Lecz dopiero serwer Axyl sprawił, że dostaliśmy Gothica MMORPG, o jakim marzyliśmy…

  1. Gothic a inne gry MMORPG.
  2. Doskonałe rozwiązania dla graczy.
  3. Nieustanny rozwój serwera.

Każdemu, kto spędził długie godziny na eksploracji wyspy Khorinis, gothic online mmorpg ponownie otworzy wrota do niesamowitej (acz stworzonej od podstaw) krainy i pozwoli przeżyć szereg nowych przygód. I choć oryginalny Gothic swoją premierę miał przeszło 20 lat temu, jego popularność nie słabnie. Co więcej, planowany remake pierwszej części rozgrzewa starą miłość fanów serii. Pierwsze kroki w tym kierunku poczyniła modyfikacja online – serwer Axyl.

Gothic a inne gry MMORPG

Nowy Gothic Online MMORPG, mimo że pod pewnymi względami przypomina klasycznego przedstawiciela gatunku, jest odporny na wszelkie ich mankamenty i problemy. To główna i zarazem najważniejsza zaleta projektów tworzonych przez fanów – dla fanów. Oczywiście, nie jest to gra pozbawiona wad, lecz nieustannie stara się je eliminować, jednocześnie garściami czerpiąc z tego, co najlepsze w innych sieciowych RPG. Wprawne oko bez wątpienia dostrzeże standardowe dla Gothica rozwiązania, połączone z takimi klasykami jak chociażby Metin 2.

Doskonałe rozwiązania dla graczy

Co charakterystyczne dla gier MMORPG, Gothic Online pozwala stworzyć własną postać, personalizując jej wygląd (w dość prosty sposób w darmowej wersji) i nadając imię. Stopniowo wprowadzani jesteśmy w przedstawiony świat: poznajemy kolejne lokalizacje, NPC, zdobywamy nowe umiejętności i ekwipunek, pokonując zastępy wrogów. I w tym przypadku zauważymy, że klasyczne dla Gothica działania zostały poszerzone o możliwości znane z innych gier MMORPG.

Nieustanny rozwój serwera

To, co może cieszyć, to ciągła opieka nad serwerem Axyl i stały jego rozwój. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż pamiętajmy, że gry MMORPG, w tym Gothic Online, to rozbudowane projekty. Nie są wolne od wad i błędów. Co za tym idzie, pozostawione samym sobie, skazane są na śmierć. Nawet najbardziej wierni i oddani gracze w końcu poddadzą się irytacji na niedoskonałości i skierują swoją uwagę ku innym tytułom. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że Gothicowi Online MMORPG taki los nie grozi…