Czy ważysz prawidłowo?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest odpowiednia waga do Twojego wzrostu jest narzędzie, dzięki któremu to sprawdzisz. To kalkulator BMI pozwala stwierdzić, czy odżywiasz się prawidłowo.
Kalkulator BMI pozwala określić zbieżność proporcji między masą ciała, a wzrostem. Żeby go użyć potrzeba Ci znać, jaka jest Twoja waga i wzrost. Światowa Organizacja Zdrowia ustaliła normy, według których szacuje się obliczenia. Pamiętajmy, że musimy brać pod uwagę osobę dorosłą, gdyż poniżej 18 roku życia są siatki centylowe, które wyznaczają normy. Kalkulator nie dotyczy też kobiet w ciąży, bo one rządzą się innymi prawami oraz osób starszych i sportowców, ze względu na ich tkankę mięśniową.

Normy BMI

Jakie są wskaźniki według, których sprawdzamy swoją wagę? Najbardziej prawidłową wartością jest 18, 5-24, 99. Wartość mniejsza niż 16 to jest wygłodzenie. Nadwaga, która zaczyna się powyżej 25 to powyżej 40 już otyłość skrajna.
BMI Kalkulator pozwala nam dowiedzieć się nie tylko tego, czy nasza budowa wygląda prawidłowo, ale także daje znak, że jeśli nasze BMI nie jest w normie powinniśmy coś z tym zrobić, by uniknąć wynikających z nadmiaru bądź niedowagi problemów związanych ze zdrowiem.
Reasumując, jeśli chcemy wyliczyć swoje BMI wyszukiwarek, które zrobią to za nas jest multum. Jeśli chcemy zrobić to sami wzór jest prosty:
BMI= masa/ (wzrost)2
Kalkulator BMI dzieli masę w kilogramach przez wzrost do kwadratu. Wzór na BMI= masa ciała (kg) : wzrost (m) do kwadratu. Sprawdź swoje BMI!