Ciekawe zagadki matematyczne

Ciekawe zagadki matematyczne

Czasem czujemy potrzebę rozwijania naszych intelektualnych umiejętności . Jednocześnie chcemy przy tym odpocząć. Formy takich zabaw jest bardzo dużo.

Ciekawe zagadki matematyczne

Jeśli lubisz matematykę i logikę, to najlepszym wyborem będą ciekawe zagadki matematyczne. Strasznie umilają czas w każdym wieku oraz niezwykle wpływają na mózg. Oto kilka interesujących zadań, by je rozwiązać, wcale nie musisz być wybitnym matematykiem!

Zlot miłośników kotów

Na spotkaniu właścicielami kotów z wraz z kotami było łącznie 206 nóg i 62 głowy. Ile było osób na zlocie?

Wiek

Żona i mąż mają razem 154 lata. Pan jest teraz dwa razy starszy od wieku żony, w chwili gdy był w obecnym wieku pani. Ile lat ma żona a ile mąż?

Dwie liczby

Jest para pewnych całkowitych liczb. Jedna liczba jest większa o 5 od drugiej liczby. Obie liczby można podzielić przez 5. Gdy te liczby napiszemy obok siebie, to wyjdzie liczba, która stanowi kwadrat ich sumy tych dwóch liczb. Jakie to liczby? Czy istnieją podobne pary innych liczb?

osiem ósemek

Mamy osiem ósemek. Możemy stosować wszystkie działania. Utwórz równanie równe 1000, wykorzystując wszystkie ósemki, bez innych cyfr. Możliwe jest używane liczb, które się składają z dostępnych cyfr.

Wyzwanie ślimaka

Na imprezie ślimak Ido przegrał konkurs. Z tego faktu musiał zrobić nie lada wyczyn. Zadanie polegało na wspinaczce po dziesięciometrowej ścianie. Codzienny dystans Ido to 20 cm, w nocy ślimak w czasie snu ześlizguje się 10 cm. Kiedy się wyzwanie Ido, jeśli zadanie rozpoczął drugiego stycznia 2016 roku?

Krowa

Pół krowy w trakcie połowy dnia daje pół litra mleka. Ile w ciągu 3 godzin krowa da mleka?

Pożyteczna i przyjemna gra

Jak widzisz ciekawe zagadki matematyczne są proste. Ich formuła sprawia, że nawet zainteresują one uczniów szkół podstawowych. Owszem wymagają mniejszego, a czasem większego skupienia, ale to stymuluje umysł, aby potrafił wykonywać coraz trudniejsze zadania. Takie łamigłówki również są niesamowitą rozrywką. A zatem z zacznij teraz się cieszyć z rozwiązywania!